Koronawirus – zbiorcza informacja

Komunikat

Koronawirus – zbiorcza informacja

Komunikaty 3 kwietnia 2020
Obowiązuje: Od 12 marca (czwartek) do odwołania
Dotyczy linii: wszystkich
Koronawirus – zbiorcza informacja

Szanowni Państwo, w związku ze stanem epidemii podjęte zostały następujące działania:

  • Do odwołania w dni powszednie nie kursują linie: 321 i 328, a na liniach: A304311313350367 i 370 obowiązują rozkłady jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Nie są wykonywane kursy na dni robocze szkolne. Zawieszone zostało także wykonywanie nocnych kursów w soboty, niedziele i święta na linii E, w całości zawieszona została linia N2, a linia 307 nie obsługuje przystanków: SZCZAKOWA BUKOWSKA i SZCZAKOWA BUKOWSKA PĘTLA.
  • Codziennie każdy autobus poddawany jest dodatkowej dezynfekcji. Specjalnymi środkami przecierane są wszelkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie (szczególnie poręcze, przyciski, kasowniki itp.).
  • W pojazdach wydzielone zostaną strefy w pobliżu kabin kierowców niedostępne dla podróżnych. Tymczasowo nie będzie można korzystać z przednich drzwi.
  • Tymczasowo wstrzymana została sprzedaż biletów przez kierowców. Zachęcamy szczególnie do zakupu biletów długoterminowych w innych kanałach dystrybucji. Polecamy wygodną sprzedaż w aplikacji mobilnej PKM Jaworzno oraz kodowanie biletów na Jaworznickich Kartach Miejskich.
  • W autobusie może znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących! W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych, w przypadku zaobserwowania przekroczenia dopuszczalnego napełnienia, zrezygnuj z przejazdu!
  • W autobusach wyposażonych w klimatyzację odblokowane zostały zamki w oknach, aby możliwe było wietrzenie wnętrza.
  • Zawieszone zostało wykorzystywanie przez kierowców funkcji tzw. „ciepłego guzika” czyli otwierania tylko wybranych drzwi przez pasażerów na przystankach.
  • Zamknięte zostało Centrum Obsługi Klienta. Wszelkie sprawy związane z wydawaniem nowych kart, a także z obsługą reklamacji Jaworznickiej Karty Miejskiej załatwiane są z wykorzystaniem dedykowanego adresu e-mail: [email protected]

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.