Przewóz rowerów

W okresie letnim wybrane kursy na naszych liniach obsługiwane są pojazdami wyposażonymi w bagażnik zewnętrzny przystosowany do przewozu rowerów. Bagażniki znajdą Państwo w najnowszych 10-metrowych autobusach marki Solbus. Załadunek i rozładunek rowerów możliwy jest na wskazanych przystankach.

Lista kursów i przystanków obsługiwanych autobusami wyposażonymi w bagażniki rowerowe (plik w formacie *.pdf)

  1. Przewóz rowerów możliwy jest wyłącznie na pojazdach wyposażonych w bagażnik zewnętrzny przystosowany do takiego przewozu.
  2. Aktualny wykaz kursów, obsługiwanych przez autobusy przystosowane do przewozu rowerów oraz przystanków, na których możliwe jest umieszczenie i zdjęcie z bagażnika roweru znajduje się na stronie internetowej przewoźnika, pod adresem: http://www.pkm.jaworzno.pl/www/rowery.
  3. Przewóz rowerów odbywa się w ramach wolnych miejsc na bagażniku rowerowym. Jednorazowo autobus wyposażony w bagażnik rowerowy jest w stanie przewozić maksymalnie 4 rowery.
  4. Montaż roweru na bagażniku i jego zdjęcie przeprowadza właściciel roweru w obecności kierowcy autobusu.
  5. Użycie zamka patentowego do zabezpieczenia roweru na bagażniku wymaga monety 2-złotowej, którą zapewnia pasażer. Moneta ta zwracana jest przy odblokowaniu zamka podczas demontowania roweru z bagażnika.