Wyścig Tour de Pologne w Katowicach

Komunikat

Wyścig Tour de Pologne w Katowicach

Komunikaty 1 sierpnia 2018
Obowiązuje: W dniu 5 sierpnia (niedziela) od godz. 12:00 do godz. 21:00
Dotyczy linii: AEJ

Informujemy, że w dniu 5 sierpnia (niedziela), w związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji komunikacji miejskiej w Katowicach:

Linia A

  • Stałą trasą wykonane zostaną wyłącznie kursy o godz. 6:42 i 9:17 z przystanku początkowego CHRZANÓW DWORZEC AUTOBUSOWY (odjazd z przystanku KATOWICE ALEJA KORFANTEGO o godz. 7:47 i 10:22). Pozostałe kursy w ciągu dnia obsłużą na terenie Katowic wyłącznie przystanek ZAWODZIE WALERIANA.

Linie E i J

  • Od godziny 12:00 do godziny 21:00 autobusy kursować będą do przystanku zastępczego KATOWICE ZAWODZIE WALERIANA (wschodnia strona alei Murckowskiej). Zastępczy przystanek dla pasażerów wsiadających w kierunku Jaworzna zorganizowany zostanie po zachodniej stronie alei (stanowisko zwykle obsługiwane tylko przez linię A).
    Podczas wyścigu zostaną wyłączone z obsługi następujące przystanki w Katowicach: ALEJA KORFANTEGO, STREFA KULTURY NOSPR, STREFA KULTURY, ZAWODZIE OŚRODEK SPORTOWY (w kierunku Jaworzna) oraz WILHELMINA SKRZYŻOWANIE (w kierunku Jaworzna).

Lokalizacja przystanku KATOWICE ZAWODZIE WALERIANA na mapie Google z funkcją Street View:

Wkrótce opublikowane zostaną informacje dotyczące zmian w organizacji komunikacji miejskiej w związku z wyścigiem Tour de Pologne na terenie Jaworzna w dniu 7 sierpnia (wtorek).