Sklep internetowy

Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej najnowszej propozycji – sklepu internetowego. Pod adresem: kartamiejska.pl/jaworzno mogą Państwo samodzielnie dokonywać zakupu biletów okresowych rejestrowanych na Jaworznickiej Karcie Miejskiej bez konieczności wizyty w punkcie sprzedaży.

Zanim przystąpią Państwo do wyboru pożądanego biletu, konieczne będzie zarejestrowanie osobistego konta w sklepie internetowym. Oprócz loginu i hasła niezbędne jest podanie numeru posiadanej Jaworznickiej Karty Miejskiej, który znajduje się w jej prawym górnym rogu. Jeśli numer ten jest nieczytelny, ustalić go można w Centrum Obsługi Klienta lub na paragonach otrzymanych przy zakupach w punktach sprzedaży. Numer wyświetlany jest także po włożeniu Jaworznickiej Karty Miejskiej do kieszeni czytnika w automacie biletowym.

Po wybraniu odpowiedniego biletu okresowego zostaną Państwo przekierowani do menu płatności, w którym można wybrać jedną z dwóch form dokonania opłaty – kartą płatniczą lub szybkim przelewem z konta bankowego. Finalizacja zamówienia odbywa się na bezpiecznych stronach serwisu Dotpay, który automatycznie wygeneruje potwierdzenie dokonania płatności. Wszelkie operacje w sklepie internetowym po ich prawidłowym przeprowadzeniu potwierdzane są wiadomością e-mail wysyłaną pod wskazany przez użytkownika adres poczty elektronicznej.

Bilet kupiony w sklepie internetowym jest ważny w terminie określonym przez pasażera i uprawnia do przejazdu autobusem od momentu otrzymania przez kupującego potwierdzenia przyjęcia płatności przez Dotpay.

Prosimy o uważne czytanie komunikatów i postępowanie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na kolejnych stronach serwisu.

Bilet zostanie fizycznie zakodowany na karcie dopiero podczas pierwszej kontroli biletowej. Do tego czasu funkcjonuje on jako zapis w wirtualnej bazie danych, kodowanie biletu przez kontrolera nie ma jednak znaczenia dla jego ważności.

Dodatkową opcją jest możliwość zakodowania biletu w automatach biletowych znajdujących się w wybranych pojazdach. Po dopełnieniu wszystkich formalności w sklepie internetowym, wystarczy wsunąć kartę miejską w kieszeń znajdującą się na przednim panelu urządzenia, a następnie zastosować się do wyświetlonych na ekranie poleceń. Z przyczyn technicznych kodowanie biletu na karcie możliwe jest najwcześniej po godzinie od otrzymania potwierdzenia wpłaty ze sklepu internetowego.