System kiedyprzyjedzie.pl

kiedyprzyjedzie.pl

System dynamicznej informacji pasażerskiej działający w oparciu o serwis internetowy kiedyprzyjedzie.pl umożliwia pasażerom bezpłatny dostęp do rzeczywistych odjazdów jaworznickich autobusów z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej PKM Jaworzno.

Z serwisu można obecnie korzystać na kilka sposobów:

Pobierając aplikację systemu kiedyPrzyjedzie.pl dla telefonów i urządzeń mobilnych działających w oparciu o platformę Android i Windows Phone. Aplikacja umożliwia wyświetlenie wirtualnej tablicy z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym środków komunikacji miejskiej ze wskazanego przez pasażera przystanku. Interesujący nas słupek można wybrać z listy, wyszukać go na mapie lub też użyć kodu QR, a nawigacja pomoże nam do niego dotrzeć. Często wykorzystywane przystanki łatwo dodamy do ulubionych, aby mieć do nich szybki dostęp. Ikonka łączności z autobusem oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Brak ikony oznacza prezentację odjazdu w oparciu o czas z rozkładu jazdy.

kiedyprzyjedzie.plkiedyprzyjedzie.pl

kiedyprzyjedzie.pl

Odwiedzając stronę internetową jaworzno.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku „pokaż odjazdy”. Ikonka łączności z autobusem widniejąca w kolumnie „odjazd” oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Brak ikony oznacza prezentację odjazdu w oparciu o czas z rozkładu jazdy. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć rozkład jazdy wszystkich kursów zaplanowanych na dany dzień.

kiedyprzyjedzie.pl

Po otwarciu strony jaworzno.kiedyprzyjedzie.pl w urządzeniu mobilnym (smartfonie, tablecie) użytkownik uzyskuje dostęp do uproszczonej wersji serwisu. Po wyszukaniu interesującego nas przystanku otrzymujemy wirtualną tablicę z najbliższymi odjazdami z wybranego słupka. Bezpośrednie odnośniki do tablic z odjazdami są również podlinkowane w serwisie rozkładowym na stronie pkm.jaworzno.pl/rozklady oraz dostępne pod postacią kodów QR na tabliczkach przystankowych.

kiedyprzyjedzie.pl

Wysyłając SMS o treści: JAW. (na przykład: JAW.519) na numer 664 070 971; koszt SMS zgodny jest z taryfą Twojego operatora GSM; numery przystanków umieszczone zostały na tabliczkach przystankowych z rozkładem jazdy.

Dane z systemu prezentowane są także na 44 tablicach elektronicznych zlokalizowanych na najważniejszych przystankach w Jaworznie.