Koronawirus – zbiorcza informacja

Komunikat

Koronawirus – zbiorcza informacja

Komunikaty 22 lipca 2020
Obowiązuje: Od 12 marca (czwartek) do odwołania
Dotyczy linii: wszystkich
Koronawirus – zbiorcza informacja

Szanowni Państwo, w związku ze stanem epidemii podjęte zostały następujące działania:

  • Do odwołania w dni powszednie nie kursują linie: 321 i 328, a na liniach: A, E, S, 304311313350367 i 370 obowiązują rozkłady jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej. Nie są wykonywane kursy na dni robocze szkolne. W całości zawieszona została linia N2.
  • Codziennie każdy autobus poddawany jest dodatkowej dezynfekcji. Specjalnymi środkami przecierane są wszelkie powierzchnie, których dotykają pasażerowie (szczególnie poręcze, przyciski, kasowniki itp.).
  • W pojazdach wydzielone zostały strefy w pobliżu kabin kierowców niedostępne dla podróżnych. Tymczasowo nie można korzystać z przednich drzwi.
  • Tymczasowo wstrzymana została sprzedaż biletów przez kierowców. Zachęcamy szczególnie do zakupu biletów długoterminowych w innych kanałach dystrybucji. Polecamy wygodną sprzedaż w aplikacji mobilnej PKM Jaworzno oraz kodowanie biletów na Jaworznickich Kartach Miejskich.
  • Od 1 czerwca w autobusie może podróżować tyle osób, ile wynosi 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących. Połowa miejsc siedzących musi jednak pozostać wolna. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych, w przypadku zaobserwowania przekroczenia dopuszczalnego napełnienia, zrezygnuj z przejazdu!
  • W autobusach obowiązkowo należy zakrywać usta i nos.
  • Zawieszone zostało wykorzystywanie przez kierowców funkcji tzw. „ciepłego guzika” czyli otwierania tylko wybranych drzwi przez pasażerów na przystankach. Nadal należy jednak sygnalizować zamiar wysiadania na przystanku.

Powyższe zmiany obowiązują do odwołania.