Szukaj przystanku Rozkłady jazdy Mapa przystanków

Aktualności

 
Awaryjne zamknięcie ul. Grabańka

Ogłoszenie Dotyczy linii: 314


Aktualizacja komunikatu godz. 16:30: linia 314 kursuje na zwyczajowej trasie z obsługą wszystkich przystanków.

Aktualizacja komunikatu godz. 10:35: z przyczyn technicznych przywrócenie stałej trasy linii 314 nastąpi o godz. 20:00 zamiast o godz. 16:00

Informujemy, że w związku z awarią wodociągu w dniu 24 maja (środa) od godziny 9:00 do godziny 20:00 wyłączone zostaną z obsługi przystanki: CIĘŻKOWICE BAGIENKO (stanowisko na ul. Młyny Serafińskie), CIĘŻKOWICE FILOMATÓW, CIĘŻKOWICE MŁYNY SERAFIŃSKIE oraz CIĘŻKOWICE GRABAŃKA.

Linia 314 skierowana zostanie na tymczasową trasę objazdową:

  • (…) CIĘŻKOWICE KOŚCIÓŁCIĘŻKOWICE BAGIENKO - (stanowisko na ul. Grabańka) - CIĘŻKOWICE PĘTLA (postój do planowej godziny odjazdu) - CIĘŻKOWICE BAGIENKO - CIĘŻKOWICE KOŚCIÓŁ (…)

 
Nowa funkcja w terminalach Open Payment System

Wdrożony w styczniu 2017 r. nowy system wnoszenia opłat za przejazdy przy wykorzystaniu zbliżeniowych kart płatniczych zyskuje coraz większe zainteresowanie pasażerów. Rosnące wyniki sprzedaży biletów zakupionych w szybki i bezpieczny sposób utwierdzają nas w przekonaniu, że nowa usługa zyskała akceptację podróżnych. Jednocześnie z uwagą wsłuchujemy się we wszelkie sugestie, jakie zgłaszają pasażerowie. Jednym z powtarzających się postulatów był wniosek o umożliwienie w pojeździe weryfikacji poprawności wniesienia opłaty za przejazd. Wspólnie z naszym partnerem, Mennicą Polską S.A., uruchomiliśmy dodatkową funkcję w terminalach płatniczych. Od teraz, aby podglądnąć ważność biletu, wystarczy na ekranie urządzenia wybrać opcję „SPRAWDŹ BILET”, przyłożyć kartę do czytnika i po usłyszeniu sygnału dźwiękowego odczytać na wyświetlaczu informacje. Liczymy, że to usprawnienie przekona kolejnych pasażerów do nowej formy płatności.

  rect10053

 
Zmiana lokalizacji przystanku PIECZYSKA CENTRUM NURKOWE w kierunku centrum miasta

OgłoszenieDotyczy linii: 304, 314, 328


Informujemy, że w związku z przebudową ul. Sobieskiego przystanek PIECZYSKA CENTRUM NURKOWE w kierunku centrum miasta został przesunięty o około 100 metrów i funkcjonuje w docelowej lokalizacji (nowa zatoka przystankowa w trakcie budowy).

 
Zmiana lokalizacji przystanku KRAKOWSKA w kierunku Chrzanowa

OgłoszenieDotyczy linii: A, E, 303, 313, 350, 367, 368


Informujemy, że w związku z remontem nawierzchni przystanek KRAKOWSKA w kierunku Chrzanowa został przesunięty o około 50 metrów i funkcjonuje w tymczasowej lokalizacji przy wjeździe na parking kopalni.

 
Reorganizacja przystanków w rejonie skrzyżowania ul. Sobieskiego z ul. Jaworową

OgłoszenieDotyczy linii: N1, 304, 314, 328


Informujemy, że od 13 maja (sobota) wprowadzona zostanie reorganizacja przystanków w rejonie skrzyżowania ul. Sobieskiego z ul. Jaworową.

  • Likwidacji ulegnie stanowisko przystanku SZCZAKOWA JAWOROWA w kierunku centrum miasta.
  • Zmieniona zostanie nazwa przystanku SZCZAKOWA JAWOROWA na SZCZAKOWA CMENTARZ. Tym samym utworzony zostanie zespół trzech stanowisk przystankowych o nazwie SZCZAKOWA CMENTARZ (dwa dotychczasowe na ul. Sobieskiego i jedno na ul. Jaworowej).
  • Stanowisko przystanku SZCZAKOWA CMENTARZ w kierunku Ciężkowic funkcjonować będzie w nowej lokalizacji na ul. Sobieskiego tuż za skrzyżowaniem z ul. Jaworową (nowy peron przystankowy).

Autobusy linii 304 w zależności od wariantu obsługiwać będą przystanki w następującej kolejności:

  • (…) SZCZAKOWA KOŚCIÓŁ - SZCZAKOWA CMENTARZ - DOBRA POMPY - DOBRA - DOBRA PĘTLA - DOBRA - DOBRA POMPY - SZCZAKOWA CMENTARZ - PIECZYSKA CENTRUM NURKOWE - PIECZYSKA SZKOŁA - PIECZYSKA SOLSKIEGO - PIECZYSKA CENTRUM NURKOWE - SZCZAKOWA CMENTARZSZCZAKOWA KOŚCIÓŁ (…).
  • (…) SZCZAKOWA KOŚCIÓŁ - SZCZAKOWA CMENTARZ - PIECZYSKA CENTRUM NURKOWE - PIECZYSKA SZKOŁA - PIECZYSKA SOLSKIEGO - PIECZYSKA CENTRUM NURKOWE - SZCZAKOWA CMENTARZ - DOBRA POMPY - DOBRA - DOBRA PĘTLA - DOBRA - DOBRA POMPY - SZCZAKOWA CMENTARZ - SZCZAKOWA KOŚCIÓŁ - (…).

Zachęcamy do zapoznania się z nową organizacją przystanków na schemacie:

 

« Poprzednie komunikaty